Ať už je malý, velký, zelený nebo černý, je to úplně jedno. Svůj "obývák" každý miluje, a proto je třeba se o něj náležitě starat. Čemu se tedy určitě vyhnout? Máme pro vás pár šikovných tipů co v obývacím pokoji nedělat, aby byl tím, k čemu byl předurčen. Samozřejmě tím nemyslíme, že máte tuto místnost pouze uklízet a otevírat pouze na velké události, tak jak tomu bylo v dobách dávno minulých.
Určitě máte rádi svůj obývací pokoj, místo, kde trávíte množství času se svými blízkými, místo, kam zvete návštěvy, místo, kde se dokážete dokonale izolovat od vnějšího světa. Od ložnice se obývací pokoj liší tím, že je místností pro několik obyvatel domu společně a tedy má své silné a slabé chvilky. Co byste tu nikdy neměli dělat?
Nikdy se návštěvám neomlouvejte za nepořádek. Je to stará známá fráze "promiň, nestihla jsem uklidit" apod., která není zcela ideálním začátkem konverzace a hlavně těm, kteří vás mají rádi, to vůbec nevadí.
Pokud jste profesionálním "schovávačem nepotřebností", skoncujte s tím!. Mnoho suvenýrů, papírů, starých čísel magazínů, končí zavřených v boxech nebo skříních, přičemž naoko pak obývací pokoj působí útulně, ale vy víte, že ten zbytečný nepořádek se tam všude ukrývá. Zkuste se ho malými krůčky zbavovat nebo vyzkoušejte radikálnější "švédský smrtelný úklid" .
Úklid nemusí být trápením, pokud se na něj odhodláte pravidelně. Často však vedle klasického utírání prachu a zběžného vysávání zapomínáme na místa, kde se zdržuje množství nečistot a čas od času je potřeba, podívat se zblízka také na ně. Jelikož je obývák relativně frekventovaným místem, nezapomeňte například umýt žaluzie, odsunout sedačku nebo se podívat do spárů mezi nábytkem.
Každý má o trávení času ve svém obýváku jiné představy. Pokud si nejraději s přáteli povídáte nebo hrajete stolní hry, umístěte sedačky kolem konferenčního stolku, pokud ale naopak milujete filmové maratony, udělejte to jinak. Nasměrujte vše sezení k ústřednímu bodu, televizi. Rozložení nábytku by totiž mělo být maximálně funkční pro vaše vlastní potěšení.
Boty nechte v předsíni. I přesto, že mnohé domy dnes už mají populárně prostor propojený a několik stěn chybí, vstupní hala by měla být základ. Zde je také místo pro obuv, kterou nosíte venku. Nosit boty v interiéru není velmi hygienické a měli byste o vyzutí požádat i vaši návštěvu. Určitě je ale necpěte do obnošených pantoflí, ale kupte si jednorázové, které vašo peněženku příliš nezatíží a milovníky hygieny neodradí od návštěvy vašeho bytu.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.