Je multifunkční, přesto má ale několik hlavních využití: můžete jím oprášit spadané oční stíny, zbavit se přebytečného pudru, nanést tvářenku, bronzer či highlighter (rozjasňovač) do okolí lícních kostí a podobně.
Je nezbytný pro nanášení pudru do okolí obočí - správný štětec na obočí by měl výt zkoseného tvaru, aby zvládl i ty nejmenší detaily.
Tento štětec můžeme považovat za největší nezbytnost ze všech jmenovaných štětců a neměl by chybět v kosmetické taštičce žádné ženy. Už z názvu vyplývá, že se používá k aplikaci všech druhů pudru.
Jeho úkol rovněž vyplývá už z názvu - používá se k nanášení očního stínu na víčka.
Aplikuje se jím rtěnka. Rovněž bývá zkosený, abyste se dosáhla dokonalost i v těch nejužších částech rtů a dokonale se kopíroval jejich tvar.
S jeho velikostí, kulatým tvarem a extrémně jemnými štětinkami je vhodný pro aplikaci jakéhokoli pudrového kosmetického přípravku - tvářenky, highlighteru, bronzeru či pudru samotného.
Můžete jím nanášet pudrové nebo gelové oční stíny a vytvářet jím perfektní, detailní kreace.
Rovněž slouží k precizní aplikaci očního stínu.
Představuje nejsnazší způsob, jakým nadefinovat jednotlivé části vaší tváře - stačí pouze nanést trochu bronzeru na líčka za pomoci jeho jemných, huňatých štětinek. Výborný je i na aplikaci highlighteru či tvářenky.
Je pevný a rovný, na koncích trochu zašpičatělý - perfektní způsob, jak aplikovat korektor.
Výborný například na dotvoření efektu kouřových očí.
Tento všestranný štětec je také velmi důležitý - po aplikaci řasenky či tužky na obočí můžete hřebínkem vyčesat nežádoucí zbytky a štětcem dovést celkový look k dokonalosti.
Ano, není to tak úplně štětec, ale je nezbytná pro vytvoření dokonalého make-upu stejně, jako kterýkoli její štětinatý příbuzný. Nejlépe se používá s tekutými kosmetickými přípravky jako krycí krém či korektor a zanechává pleť jemnou a dokonalou.
Čištění štětců je velmi důležité. Vždy, když se štětec dotýká vaší tváře, riskujete šíření choroboplodných zárodků a bakterií, které mohou vést k vyrážkám a jiným kožním problémům. Právě čištění tomuto šíření zabraňuje, chrání vaši pokožku a peněženku, protože si nemusíte pravidelně kupovat do výbavy nové a nové. Čištění štětců je podobný proces jako mytí vlasů - čistěte je pravidelně a jednou týdně si najděte čas na pořádnou koupel. Na menší čištění poslouží čistící sprej na denní použití, který jednoduše nastříkáte na štětec po každém použití. Zabije to bakterie a zabere to minimum času.
Správné skladování štětců je také velmi důležité. Na cestování je výhodné mít na ně držák - něco, jako penál na štětce, kde jsou uloženy pěkně každý zvlášť, aniž by se dotýkaly a aby se nezměnil tvář jejich štětin. Doma si je můžete pěkně skladovat ve skleničce štětinami nahoru, schované nebo vystavené na umyvadle, jak jen chcete. Klidně buďte kreativní a vyrobte si vlastní originální nádobku podle svého vkusu.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.