Z něj totiž vychází tvar půdorysu. Například u zděných cihlových stěn může být určitá dispozice stanovena, při bytovém jádru však třeba kompletně vybudovat nové příčky, a to v praxi znamená, že v případě jeho vybourání a otevření zasahujeme současně do prostoru koupelny i kuchyně.
Kuchyň by měla být přizpůsobena potřebám každého jednotlivce. Někdo preferuje kuchyni samostatnou, jiný zase otevřenou dispozici, tj. kuchyni propojenou s ostatním interiérem. Při řešení otázky samostatná nebo otevřená se opět ke slovu dostává zmiňovaná dispozice.
Tuto funkci ve větších bytech a rodinných domech plní špíz. Ti, kteří jsou v nevýhodě, jinými slovy komora není součástí jejich interiéru, musí počítat s úložným prostorem, který je třeba zakomponovat do kuchyňské linky, případně jej hledat v jiné alternativě. V současnosti výrobci kuchyňského nábytku nabízejí praktická řešení v podobě vysouvacích skříní a zásuvek uzpůsobených pro denní provoz a využívajících každý centimetr - v tomto případě na umístění co největšího počtu potravin a jiných kuchyňských nezbytností.
že chladnička, sporák, zvýšená trouba v kombinaci s mikrovlnkou, dřez a potravinová skříň nám ubírají prostor pracovní plochy. Tomu je nutné přizpůsobit návrh kuchyně.V mnoha bytových jednotkách není vývod na přímé odvětrání digestoře. Otázkou je, zda rekuperace v dané dispozici skutečně nahrazuje přímé odvětrání při běžně dostupných digestoří.
Jako keramický obklad, sklo, zadní čelo - zástěnu z tenčího materiálu jako pracovní deska atd.. Co se týče materiálu skříněk, současný trh nabízí širokou paletu materiálů, povrchových úprav i barevnosti. Stačí si jen vybrat. Pokud plánujeme rodinu a máme slabost pro kuchyňskou linku s povrchovou úpravou dvířek s vysokým leskem, pravděpodobně své rozhodnutí o několik let, když děti trochu povyrostou, litujeme. Pokud tedy neplánujeme měnit kuchyňský nábytek každých pět let, je dobré myslet i do budoucna a kromě estetického a designového hlediska vzít v úvahu i to praktické, které nás uchrání od případných kuchyňských úklidových činností navíc.
v současnosti je v nabídce několik alternativ. Z praktického hlediska je do kuchyně vhodnější dlažba - snadno se udržuje a nepřekáží jí voda ani mastnota. Dnes již není neobvyklý ani laminát či korek.
Je dobré, pokud si je promyslíme předtím, než začneme rekonstruovat, nebo ve spolupráci s odborníkem, eliminujeme tak mnoho problémů při samotné realizaci kuchyně.
Tak jako v případě kuchyně, i při renovaci koupelny si předem promyslet, jaké zařizovací prvky preferujeme. Původní dispozice a velikost koupelny nám nemusí poskytnout komfort, který bychom si přáli. Z toho důvodu nám nezbývá, než koupelnu "zvětšit" nebo učinit rozhodnutí nebo kompromis, které ze zařizovacích prvků využijeme. Klasické umyvadlo nebo dvojumyvadlo? Vanu, sprchový kout nebo obojí? A co lety zapomenutý, ale důležitý bidet?
případně i plynu a vytápění. Jejich instalaci je však třeba přenechat odborníkům. Pokud chceme vířivou vanu, je třeba myslet i na její elektrickou přípojku. Rovněž nelze zapomínat na osvětlení, v koupelně se často využívá stropní, nástěnné i podhledové. Při řešení rozvodů vody je z důvodu předepsaného umístění vývodů daných výrobcem nezbytné již na začátku určit typ baterie a sprchové růžice. V případě toalety se preferuje závěsný systém toalety a bidetu. Opodstatnění najdeme kromě zdravotního hlediska i při bezproblémové údržbě podlahy bez zákoutí.
si dobře promyslíme jejich tvar, rozměry a barevnost. Povrchová úprava, ať už matné nebo lesklé nebo provedení, jakož i samotný motiv podstatně formují daný prostor. Pokud nám to velikost prostoru umožňuje, můžeme obklad kombinovat i s jiným povrchem. Nábytek třeba vybírat vhodný do vlhkého prostředí, protože kvalitně nalakovaná přírodní dýha prostor oteplí a nábytek bude trvalejší.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.