času, ve kterém kuchyň slouží, místnosti, v níž se usadí, a především požadavkům šéfkuchaře rodiny a počtu hladových krků. Představte si, že by nám výrobci vyšli vstříc prodejnami kuchyní stejně jako v případě moderního ošacení: zde prodejna zařízení pro ambiciózní pány, tam zase na výběr pro bohémů, něco pro dámy v letech a ještě dynamická prodejna kuchyní pro slečny, co právě vylétly z hnízda. Něco na tom dělení bude. Životní styl skočil oběma nohama do kuchyní. Pocit, že zařizovat kuchyň je při dnešním výběru úplná malina, ztratí i ten největší optimista, pokud se zahrabe do množství časopisů a katalogů, aniž by si představil vlastní potřeby v příštích letech. I ti sebevědomí si chodí pro rady do kuchyňských studií, obchodů se specializovaným oddělením kuchaní a do showroomů s konkrétní značkou.
Nekrájejte, nevyklepávejte řízky, neodkládejte rozpálené hrnce přímo na pracovní desku. Ať je z jakéhokoliv materiálu, její povrch se tím poškozuje.
Nezávisle od volby materiálu dbejte na rozměry pracovní desky. Standardní šířka je 60 cm.Souvisí s hloubkou skříněk pod deskou, rozměry dřezu a s přiměřeným odstupem při manipulaci s dvířky horních skříněk. Pokud chcete ozvláštnit kuchyňskou desku, dopřejte jí alternativní přední hranu: kov, dřevo ... Pokud to vzhled linky dovoluje, raději si vybírejte desky s čelní hranou ve tvaru U - jednodušší se udržují jako hrany ve tvaru písmene L a nečekané setkání s nimi zanechá na těle menší stopy.
Jejich abrazivní účinek dříve či později poškodí jakýkoliv povrch desky. Vylučte z údržby kyseliny a louhy. Z estetických, ale i funkčních důvodů je vhodné volit desky tlustší než 3 cm, a to i přes různé trendy a snaze ušetřit. Hrany polaminované pracovní desky včetně zadní strany musí být olepeny hranovací páskou. Volný laminát v těsnicí liště je levným řešením spáry, po čase se v ní zachytí nečistoty. Lepší je připevnit designovou část s gumovým těsněním na profil ve tvaru L. Rohový spoj polaminované pracovní desky třeba odspodu stáhnout šrouby a až potom vyplnit silikonem - zabraňuje to zavlhčení spoje. Pokud masiv, tak jen jako vkládanou pracovní desku širokou 45 a 60 cm, utěsněnou silikonem; dá se vyškrábat a deska vybrat a opravit. Silikon netřeba nanášet pod dřezy a varné desky - jejich součástí jsou gumové těsnění a utahovací systémy, proto dosednou do desky vlastní vahou.
možností, prokonzultují požadavky a navrhnou řešení kuchyně. Předtím si však ujasněte, kolik můžete zainvestovat, zda budete samostatnou jednotkou, nebo se vaše rodina utěšeně rozrůstá, zda jste typ, který rád zve návštěvy, nebo spíše utíkáte do jistoty restauračních zařízení. Po tom, jak se zohlední praktické řešení kuchyně, přece jen přijde na řadu hledání vlastní identity.
Zde platí pravidlo: Dva kroky vpřed a jeden vzad. Sytá barva má v sobě takový náboj, že potřebuje doslova zchladit jemnými odstíny, neutrálním pozadím a sport tvary nábytku. Je více než pravděpodobné, že po několika letech se změní nejen móda, ale i vaše citlivost na barvy. Bez ohledu na to, k jakému výrazu to majitele táhne, už výběr lokality, ve které se domácnost ocitla, určuje ráz budoucí kuchyně. Pokud se její zařízení zpronevěří místu, navzdory dokonalému řešení kuchyňského zařízení bude něco stále viset ve vzduchu a efekt harmonického domova se nedostaví. Venkovský styl s masivními skříňkami v kombinaci s proutěnými košíky se sotva zabydlí v bytě ve dvanáctém patře nově postaveného bytového domu s plastovými okny. Představa chladné minimalistické kuchyně v městském stylu s vyleštěnými dvířky a plastovými "ulítlým" židlemi se těžko spojuje s venkovskou usedlostí. I když - moderní kuchyňský nábytek každoročně přináší působivé funkční a tvarové řešení ukryté za jeho designérský nekomplikovaným vnějším vzhledem.
a prostorných vysokých potravinových skříní pokaždé překvapí inovacemi jejich vnitřního vybavení. Naštěstí, ani výrobci postmoderního a rustikálního nábytku nezahálejí a vnitřek venkovského či příjemně bláznivého nábytku vybaví technickými vymoženostmi současnosti. I zručný truhlář vyrábějící linku na míru, do ní umí opatřit potřebné systémy.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.