Při čištění vany většina z nás chytí nejbližší dezinfekční prostředek nebo sprej a předpokládáme, že svou práci udělá správně. Když však budete postupovat podle pokynů na etiketách jakýchkoliv dezinfekčních prostředků v domácnosti, zjistíte, že ne vždy postupujete správně. Většina z nich potřebuje být ponechána po určitou dobu, aby mohly pracovat správně - obvykle okolo pět minut - poté, co jste je nastříkali na vanu nebo obklad. Proto je hned neoplachujte, ale nechte přípravek působit. K odstranění odolných skvrn použijte nylonový kartáček, nikdy nepoužívejte drsný čistič. V oblastech s tvrdou vodou, používejte čistič vodního kamene častěji, zejména kolem kohoutků.
Pro čištění akrylátových van používají pouze výrobky doporučené pro tento typ povrchu a čistěte je měkkým hadříkem, aby se povrch nepoškodil. Vodní kámen můžete odstranit roztokem, který si připravíte smícháním bílého octa a vody ve stejném poměru. Znovu čistěte měkkým hadříkem. Důkladně opláchněte a osušte. Rezavé skvrny můžete odstranit nebo eliminovat tím, že si připravíte směs citronové šťávy a soli.
Je důležité, abyste pravidelně čistili i odtok a potrubí. Jednou týdně naplňte vanu vodou a přidejte čisticí prostředek (doporučený produkt, který zakoupíte v drogerii). Nechte cirkulovat po dobu pěti minut. Vyprázdněte vanu, naplňte čistou vodou a nechte cirkulovat po dobu dalších pěti minut po opláchnutí.
Po sprchování vždy otevřete dveře a závěsy. Pomůže to zabránit tvorbě vlhkosti, která podporuje výskyt plísní.
Pravidelně koupelnu větrejte. Předejdete tím vzniku plísní z vlhkého vzduchu.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.