Vpustit dřevo do koupelny není vždy levnou záležitostí. A to ani z hlediska počátečních nákladů a ani péči o něj. Bát se této možnosti ale není třeba. Odvděčí se vám velmi příjemnou atmosférou.
Plánujete rekonstruovat vaši koupelnu, ale dřevo vás jako materiál ani nenapadlo? Přesvědčíme vás, že i na něj je třeba myslet jako na plnohodnotnou součást tohoto vlhkého interiéru s výkyvem teplot. Pokud si představujete dřevěnou desku, která se po dvou týdnech zvlní, ztratí barvu a zůstane nepoužitelnou, není to zcela tak. Prvořadé je, vybrat si ten správný druh dřeva, který je pro specifické podmínky koupelny ideálním.
Do koupelny se hodí exotická, tvrdá, olejnatá dřeva, která budou zkrášlovat interiér i několik let bez jakékoli povrchové úpravy nátěrem. Jsou to zejména bambus, teak, jatoba, merbau nebo wengé, za které si ale díky jejich exotickému původu i pořádně připlatíte. Na naše poměry jsou ale ideální domácí, o něco dostupnější, tvrdá dřeva jako dub, cedr, javor nebo například buk. Ta si však žádají pořádný ochranný nátěr, tmely a další speciální opracování tak, aby nápor páry a vysoké teploty zvládla bez újmy. Pro zkušeného truhláře to však není žádným nereálným požadavkem. Potom už postačí jen pořádně odvětrávaná místnost a pravidelná péče o tento povrch (nikdy na něm nenechávejte kaluže vody), který vám i do zdánlivě sterilní místnosti, jakou je koupelna přinese nádech útulného domova. A je úplně jedno, jestli dřevo zvolíte na podlahy, police nebo kolem vany či umyvadla. Novým hitem jsou dokonce vany a umyvadla ze dřeva. Jejich cena ale většinu lidí odradí, přestože se jedná o velmi nádherné designové kousky.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.