Štětka je nezbytná při základní údržbě toalety, ale i při jejím pravidelném čištění, které by mělo být alespoň jednou týdně. Co však obvykle po použití štětky člověk udělá? Postaví ji zpět do stojanu. A to naplno nahrává do karet různým bakteriím a virům, které mají na tomto místě dokonalé podmínky k množení. Pak už jen stačí, aby si počkaly na vhodnou oběť.
Než si zakoupíte toaletní štětku a stojan, měli byste si udělat malé plánování. Možná jste chtěli mít vše v místnosti sladěné, proto vybíráte držák na toaletní papír a WC kartáč se stojanem z jedné série. Před koupí se ujistěte, že máte možnost samotnou štětku nebo její hlavici odmontovat a vyměnit za novou.
Stojan nebo nádoba, do které kartáč umísťujete, by měla poskytovat možnost odkapání přebytečné tekutiny z kartáče a její uschnutí, jinak se v tomto vlhkém prostředí budou množit nežádoucí bakterie i viry. Proto pravidelně, vždy při čištění toalety, nasbíranou tekutinu vylijte a nádobu i kartáč vydezinfikujte. Můžete to udělat čistícím prostředkem na toaletu nebo pomocí alkoholu.
A kam položit štětku, aby hygienicky uschla? Použijte malý trik. Položte štětku na toaletu tak, aby samotná štětka ležela nad WC mísou a zaklopte prkénko. Takto udržíte kartáč ve vodorovné poloze a ona může jednoduše uschnout.
Když je řeč o pomůckách na čištění toalety, v mnoha domácnostech se na zvýšení průchodnosti toalety používá i gumový zvon. Je vhodný nejen na toaletu, ale i na odtoky. Zde opět platí pravidlo, že po každém použití byste měli zvon vydezinfikovat a nechat volně uschnout na vzduchu. Nepokládejte vlhký či mokrý zvon na podlahu, jen tím dále šíříte nebezpečné bakterie.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.