ze střešního pláště a v nižších nárocích na opravu. Šikmá střecha je navíc charakteristická přirozeným způsobem odvětrání. To příznivě ovlivňuje nejen životnost betonové střešní krytiny, ale i na zdravé bydlení pod střechou. Navrhování a realizace šikmých střech v České republice odpovídá normě ČSN 73 1901 o základních ustanoveních navrhování střech. Funkčnost tohoto typu střechy doplňuje její tvarová a vzhledová variabilita, ale pouze v případě, že střešní konstrukci sekunduje i výběr kvalitní střešní krytiny. Aby co nejvěrněji naplnili klientovu představu o budoucí střeše, architekti často sahají po betonové krytině od společnosti KM Beta, která účinně chrání objekt před povětrnostními vlivy, bez ohledu na nadmořskou výšku a zároveň dodává střeše punc originality.
nejen na půdorysu budovy a celkového architektonického řešení, ale také na prostředí, do kterého bude stavba umístěna. Zejména v oblastech zatěžovaných sněhem se doporučuje upřednostnit jednoduché a osvědčené střešní tvary, omezit atiky, vikýře a přechody materiálů, které podporují víření a více se na nich drží sníh. Tvar a výraz šikmé střechy lze obměňovat díky třem variantám modelů tašek od firmy KM Beta. Na rovinné šikmé střechy jsou vhodné profilované tašky KMB Beta a KMB Hodonka. Na náročné tvary střech, jako jsou např.. tzv.. volské oko, kužely či oblé plochy, je vhodnější použít klasický typ maloformátové tašky KMB Bobrovka. Výhodou při realizaci složitých detailů, které vyžadují přímo řemeslnou zručnost, je možnost kombinace profilované krytiny s KMB Bobrovkou.
Betonové tašky od společnosti KM Beta mají identický tvar, jehož přesnost se ani časem nemění. Umožňují snadné a rychlé pokládání. Pokrývá se bez malty, tedy nasucho. Krytina je díky vysoké pevnosti ihned pochozí, lze však stoupat pouze na standardní tašky a jen do jejich středu. Profilované tašky se kladou v jedné vrstvě. Dále se postupuje zprava doleva, vždy od okapu k hřebeni. Důslednost se vyžaduje zejména při zhotovování detailů úžlabí, prostupů a při koncích na okrajích střech.
rozmístění a způsob přichytávání tašek a střešních doplňků, ale také zajistit rovnost podkladní konstrukce bez průhybů. Zásadní je správné laťování, které je třeba přizpůsobit hodnotám krycí délky a šířky tašek, střešnímu sklonu i délce krokví. Při profilované krytině KMB Beta a KMB Hodonka se sklonem střechy 12 ° až 30 ° je vzdálenost mezi latěmi maximálně 325 mm, přičemž délkové překrytí je 95 mm. Při sklonu vyšším než 30 ° je vzdálenost latí maximálně 340 mm a délkové překrytí 80 mm. Délka krokví je při příslušném střešním sklonu různá a blíže se popisuje v technické příručce. Původní latě lze při rekonstrukci použít, pouze pokud je zdravá nosná konstrukce střechy.
Tři varianty střešní krytiny se vyznačují vysokou odolností a pevností. Správné zapracování kvalitních střešních systémových doplňků od firmy KM Beta se podepisuje pod životnost střechy, která se odhaduje až na sto let. Betonová střešní krytina od společnosti KM Beta umožňuje realizovat střešní sklony nižší než 22 °. Tehdy je třeba doplnit skladbu střešního pláště o vhodně vybranou pojistnou hydroizolační fólii, která zabraňuje pronikání prachu a vnikání nežádoucí vlhkosti. Srážková voda i silové působení větru mohou ohrozit životnost střechy, proto je třeba dbát na správné přichycení tašek. Betonová střešní krytina je bezpečně položena bez připevnění ke střešní konstrukci, pokud má sklon od 12 ° do 45 °. Při sklonu 45 ° až 60 ° se každá třetí taška připevní pozinkovaným vrutem přes otvor v tašce nebo příchytkou tašky. Pokud je sklon střechy od 60 ° do 90 °, je třeba přichytit každou tašku. Součástí sortimentu společnosti KM Beta jsou i modifikované speciální tašky a střešní doplňky, které zajišťují maximální funkčnost střechy. Ke konstrukci se připevňují bez ohledu na sklon střechy.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.