Bižuterie není vyrobena z drahých kovů ani kamenů, proto je mnohem levnější než zlato či stříbro. Ručně vyrobená bižuterie od známého výrobce je však i tak dražší, a to bez ohledu na materiál. Téměř každý výrobce oděvů má také kolekci bižuterie. Kromě ceny je jejich výhodou i to, že jejich styl a barevnost kráčejí ruku v ruce s nejnovějšími trendy.
eko - safari, s imitací slonové kosti či perleti - vhodné na léto
bižuterie s imitací briliantů a jiných drahých kamenů, čili jakékoliv náušnice, prsteny, nebo náramky s barevnými sklíčky a kameny
styl 80 léta s masivními náramky nebo náušnicemi z barevné umělé hmoty intenzivních odstínů
Můžete si prohlédnout nabídky různých obchodů, nebo internetových aukcí nebo individuálních výrobců bižuterie. V případě ručně vyráběné bižuterie třeba počítat s vyšší cenou, a přestože je vyrobena např. z umělé hmoty, máte jistotu, že nikdo nebude mít přesně stejný náramek či náušnice jako vy.
Návštěva nočního klubu nebo diskotéky, nebo páteční večer v baru - v takových případech vás kvalita a trvanlivost bižuterie nemusí moc zajímat. Jediná věc, která se počítá, je barva a styl, a je zcela nepodstatné, že se hodí pouze k této jediné halence a že si ji na sebe dáte pouze jednou. Stačí, že se po nočním šílenství na parketu nerozpadne. Bižuterie všech druhů není nikdy dost. Vždy se může vyskytnout nějaká příležitost, kdy si ji můžete vzít ještě jednou.
Tip na večer: velké náušnice, masivní náramky, nápadné prsteny
Vyberte si efektní náhrdelník nebo korálky, které barevně ladí s oblečením a ročním obdobím. Zajímavý efekt nabízí barevné sladění náušnic nebo náramku s botami, taškou nebo makeupem. Navíc možnost nakoupit si ne příliš drahou bižuterii vám pomůže zaktualizovat si vaši garderobu za málo peněz.
obyčejné bílé tričko s výstřihem plus zelené náušnice a zelené boty (samozřejmě, že to může být i leckterá jiná barva)
náramek intenzivní modré barvy - modrý odstín indigo plus stejný odstín na očních víčkách
fialové náušnice a lak na nehty stejné barvy
tradičnější - černé šaty a hrubý červený náramek nebo náušnice
Dřevěnou bižuterii můžete přelakovat bezbarvým lakem na nehty, takto prodloužíte její životnost.
Nedovolte, aby se vaše bižuterie dostala do kontaktu s vodou, může totiž zčernat nebo zrezivět (to se samozřejmě týká kovových ozdob imitujících zlato nebo stříbro).
Bižuterii z umělé hmoty může snadno poškodit písek, proto s ní na pláži opatrně.
Objevil se vám na prstě zelený kroužek po prstenu z nedrahého kovu? Odstraníte ho šťávou z citrónu.
Na vyčištění bižuterie z umělé hmoty postačí hadřík a voda s mýdlem.
Autor: Martina Dvořáková
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.