Jedním z hlavních bodů při rozhodování je, zda chcete myčku vestavnou nebo dáte přednost samostatně stojící. Ne vždy je však možné - zejména v případě, pokud si myčku dokupuje později - tento spotřebič vhodně zabudovat. Ideální je to v případě, kdy s myčkou nádobí počítáte již při zařizování či předělávání kuchyně.
Rozměry myčky jsou také na zvážení - ty s větší šířkou (60cm) dokážou najednou umýt větší množství nádobí než užší myčky (45cm). Zde je třeba zvážit, jaký objem nádobí budete obvykle mýt a zda se vám tedy větší myčka vyplatí a rovněž prostorové možnosti. Myčka s vyšší kapacitou je tedy spíše vhodná pro větší domácnosti, i když většinou už tyto typy mají možnost zvolit i program pro poloviční náplň.
Stejně jak při výběru jiných spotřebičů, je dobré se při výběru zaměřit na energetickou třídu, třídu účinnosti mytí i sušení. Zaměřte se proto na kategorie A, maximálně B.
Jistě také nestojíte o zbytečný hluk v domácnosti. Proto se předem ujistěte, že konkrétní myčka je během provozu co nejtišší a nebude vám tak překážet.
Je dobré vybrat si myčku, při níž máte možnost zvolit program pro poloviční náplň. Zbytečně byste totiž plýtvali energií na umytí menšího množství nádobí, avšak při klasickém programu.
Možná vás potěší i možnost odloženého startu, zkrácení programu či další funkce jako např. speciální program pro mytí "choulostivějších" materiálů (např. sklo, porcelán) a další. Promyslete si proto, co je pro vás důležité a jaké funkce budete pravděpodobně využívat.
No a v neposlední řadě jedním z kritérií při vašem výběru bude jistě design a to, jak se konkrétní myčka celkově hodí do vaší kuchyně.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.