Po tomto základním vyčištění se doporučuje použít pleťovou vodu na suchou pleť nebo tónovací vodu bez alkoholu. Dá se nahradit i odvarem z lípy, slézu nebo heřmánku. Čištění je vždy lepší dělat přírodními přípravky vhodnými na suchou pleť. Naopak, rozhodně se nedoporučuje mýdlo ani teplá voda či voda vápenitá (ani výše zmíněné tekuté přípravky by neměly obsahovat tyto složky).
Večer po vyčištění pleti a ošetření kosmetickou vodou naneseme mastný krém, který obsahuje lanolin. Osobám s dehydrovanou pletí se doporučují zejména krémy s vysokým obsahem vody - tím se vyváží nedostatek vody, který je hlavní příčinou tohoto stavu pleti. Abychom předcházely tvorbě vrásek, každý večer naneseme mastný krém i okolo očí.
Na ošetřování suché pleti je velmi vhodná parafínová maska, kterou necháme na obličeji 20 - 30 minut. Jednou za tři týdny se doporučuje absolvovat parní lázeň s heřmánkem nebo šalvěji, a to během 10 minut. Jednou za týden přikládáme hydratační masku s ovocnou šťávou, bylinkami, kávovou pěnou, smetanou nebo bílkem. Každé 2 - 3 dny je dobré přikládat teplé obklady z odvaru z bylin; po nich natřeme obličej hydratačním krémem.
Pokud máme suchou pleť, důležitými prostředky k udržení jejího zdraví je včelí mateří kašička a krémy, pleťové vody a masky, které obsahují včelí med. Na ošetřování suché pleti jsou vhodné mléčné výrobky, jako například smetana nebo kávová pěna. Kromě toho, že pleť změkčují, tak zvyšují její kyselost. Tvář bychom si měly dvakrát denně utírat vatovým tamponem namočeným do mléka.
Procházka v dešti může být romantická; kromě toho je to i výborný způsob hydratace a osvěžení pokožky.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.