Permanentní make-up v žádném případě není trvalé tetování, ale jde o metodu dočasného líčení, při níž se do horní vrstvy pokožky - epidermis - vnese přírodní barva. Barva se vnáší speciální akupunkturní jehlou, která je sterilní a vždy na jedno použití, kosmetička má na rukou rukavice, takže riziko infekce je v čistém prostředí minimální. Trvalost je přibližně 3 až 5 let, ale po třech letech se doporučuje make-up obnovit.
Pro mnohé ženy se permanentní make-up stává vděčným východiskem, zejména pro ty, které kvůli reprezentativnímu vzhledu tráví každý den hodně času před zrcadlem, aby vylepšily kontury svého obličeje. Oblíbily si ho televizní, filmové a pěvecké hvězdy, ženy na vysokých pracovních postech, ale i "normální" ženy, kterým záleží na tom, aby vypadaly dobře, a každodenní líčení je zbytečně okrádá o čas. Výhodný je pro sportovkyně, kterým by běžné líčidla na obličeji velmi dlouho nevydrželo, a nakonec se pro něj často rozhodnou i ženy, které jsou například po nehodě nebo operaci rozštěpu a dokreslení kontur jim pomůže zamaskovat nevyváženost. Oči se zvýrazní horní či dolní linkou, rty se obkreslí konturou a stínem, vylepší tvar obočí
Ne každý si však permanentní make-up může dovolit. Jednak je tu finanční stránka, která není zrovna zanedbatelná, ale když uvážíte, kolik cenných minut každý den získáte, a že nakonec ušetříte i za některá líčidla, tak to není až tak závratná částka. Permanentní líčení si musí odepřít mnohé ženy ze zdravotních důvodů, a to v případě pokud trpí sníženou srážlivostí krve, kožními chorobami, ekzémy, plísněmi, hepatitidou B nebo cukrovkou. Pokud máte sklony mívat často herpes a rozhodnete se pro tento kosmetický zákrok, měly byste několik týdnů před tím jíst vitamín C a natírat se mastičkami proti herpesu.
Před tetováním se místo lokálně umrtví, je to podobné jako u zubaře. Bolestivé to většinou není, ženy, které tuto proceduru absolvovaly, mluví spíše o nepříjemných pocitech a svědivosti. Po absolvování tetování je třeba dodržovat několik rad - alespoň týden se neopalovat na slunci a vyčkat třeba i s používáním ostatních líčidel či jiných kosmetických přípravků, které by mohly obsahovat nějaké chemikálie.
Některé výhody permanentního make-upu jsme již zmiňovali. Kromě toho, že budete po dobu 3-5 let ráno i večer upravena, ušetříte čas a dokreslení kontur vylepší drobné nedokonalosti obličeje, jsou zde i jiná pozitiva. Starší ženy často bojují s problémem, že běžný make-up se jim rozmaže do vrásek, ty, které nosí silné brýle nablízko, zažívají každý den peklo, pokud si chtějí na víčko nanést rovnou linkou.
Permanentní make-up má samozřejmě i své nevýhody. Barviva jsou přírodní a alergická reakce se objeví skutečně ojediněle, nepříjemné jsou však strupy, které vzniknou na tetovaných místech. Sice se zahojí, ale pár dní vás budou trápit a svědit. Nevýhodou je také to, že pokud máte ráda změnu v líčení, asi si ji během několika let nebudete moci dopřát, alespoň ne výraznější a právě to je důvod, proč mnoho žen nad permanentním make-upem váha - trendy se mění a barevná linka, kterou si necháte vyrobit dnes, nemusí být za rok či dva vůbec moderní a bude vám vadit.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.