O tom, zda naše pleť bude potřebovat hydratační nebo výživný krém, se rozhodujeme podle toho, jak mastnou pleť máme. Přebytečný krém odstraníme pomocí papírového ubrousku, pak naneseme make-up a pudr. Když nanášíme dvě vrstvy, tak první má být světlejší a druhá tmavší. Stejnou péči bychom měly věnovat i krku a dekoltu.
Pokud je pleť matná a bledá, použijeme tvářenku; pokud ji zrovna nemáme po ruce, můžeme na líce nanést trochu rtěnky, rozetřít a zapudrovat.
Líčení očí začneme dobarvením obočí, pokračujeme stínováním očních víček, nakreslením očních linek a nanesením řasenky.
Nalíčení je více závislé na barvě pleti než na konkrétním druhu pleti. Nesmí být přehnané, důležité je, aby výsledek vyjadřoval co největší harmonii mezi nalíčením, účesem a oblečením.
Rtěnka by měla být ve stejném tónu jako nalíčení obličeje a lak na nehty. Make-up má být zvolen tak, aby se jeho barva co nejvíce blížila vlastnímu odstínu pokožky. Tmavovlasé ženy použijí tmavší make-up, jeho barva by měla být teplejší, pokud možno, tak v tónech růžové. Pokud je potřeba udělat nějaké proporcionální opravy, uchýlíme se ke korekčnímu nalíčení. Pokud tedy více vystupují čelisti nebo lícní kosti, naneseme na tato místa tmavší make-up, než na ostatní části obličeje.
Oční stíny se většinou nanášejí na celý povrch nadočnicového oblouku až po obočí, přičemž je důležité zohlednit i barvu očí, pleti, atd..
Samozřejmě že při použití dvou odstínů očních stínů jsou výsledky mnohem účinnější. Skvělého dojmu dosáhneme, když zvládneme přechod z jednoho odstínu do druhého skoro nepostřehnutelně. Tomuto aspektu líčení očí věnujte pozornost, protože ostrá hranice mezi barevnými odstíny může velmi pokazit a zničit výsledný efekt.
Pokud vaše pokožka nevypadá zrovna nejlépe, doporučuje se, abyste obličej před nanesením make-upu přepudrovaly.
Pokud se vám potí obličej, zejména v létě, můžete jej natřít krémem ve formě gelu. Až na ten pak naneste make-up.
Pokud jste opálená, můžete vynechat make-up a použít jen kompaktní pudr, jehož odstín je přizpůsoben pokožce.
Červený nos nepěkně kontrastuje s pečlivě upravenou tváří. Doporučuje se, abyste si před zahájením líčení přiložily na nos střídavě několikrát studené a teplé obklady.
V případě, že se vám leskne pokožka, pomůže vám pleťová voda připravená z likéru kořene jeho louhováním ve vodě po dobu tří dnů.
Abychom zabránily rozkládání a odlupování líčidel vlivem tepla a světla, přetřeme si nejprve obličej kouskem ledu, obaleným kouskem gázy a namočeným v citrónové šťávě, nebo použijeme obklad nasáklý vodou z okvětních lístků. Pak naneseme na obličej, hrdlo a dekolt revitalizační krém a několik minut je masírujeme.
Aby vytrhávání obočí nebylo tak bolestivé, přetřeme před tím, než začínáme s vytrháváním, příslušná místa lihem a počkáme, až uschnou.
Pro úpravu "rozčepýřeného" obočí do správného tvaru naneste kartáčkem na obočí trochu laku na vlasy.
Nezapomínejte, že i krk vyžaduje stejnou péči jako tvář. Nanášejte proto líčidlo i na krk. V opačném případě bude vaše tvář vypadat jako maska.
Unavené, podrážděné oči nevypadají dobře v pěkně upravené a nalíčení tváři. V takovém případě se doporučují obklady s roztokem kyseliny borité nebo heřmánku. Oči získají větší jas, když použijete řasenku, pak řasy přepudrujete a ještě jednou nalíčíte řasenkou.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.