která spolehlivě zničí všechny bakterie, zejména při mytí špinavého nádobí, který byl dva či tři dny uložený v myčce.Například u myček značky Electrolux Care program po skončení hlavního mytí zvýší teplotu na 68 ° C a z povrchu nádobí se odstraní nežádoucí bakterie. AutoClean je inovativní filtrační systém, který zaručuje mimořádnou kvalitu mytí i bez předmytí. AquaCare pomocí senzoru kontroluje tvrdost vody. AquaControl / AquaAlarm / AquaStop ochrání váš byt před vodní katastrofou. Při poškození přívodní hadice čerpadlo zajišťuje odčerpání vody a myčka vás zvukovou signalizací upozorní, že nastala nouzová situace.
si sám podle množství nádobí a stupně zašpinění zvolí správný mycí program. Kromě toho si automaticky zvolí příslušné množství soli podle tvrdosti vody, jakož i mycího prášku či tablet. V případě jejich nedostatku myčka automaticky signalizuje potřebu doplnit sůl či mycí prostředky.
Na trhu existují tablety 2 v 1, 3 v 1 či 4 v 1, které pracují na trochu odlišných principech, a ne všechny myčky podporují jejich používání. Proto si před jejich použitím tento fakt ověřte, aby nedošlo k nechtěným škodám. Použití tablet závisí také na tvrdosti vody, proto se při velmi tvrdé vodě doporučuje používat i regenerační sůl.
která optimalizuje všechny procesy mytí. Kapacitu nebo velikost myčky určuje počet jídelních souprav nádobí, který se do ní vejde (jedna souprava sestává z mělkého, hlubokého a dezertního talíře, ze šálku s podšálkem a s příborem). Do širších myček nádobí se vejde až 13 sad, do užších přibližně osm až devět. Multizone nebo zónové mytí umožní umýt poloviční náplň s využitím pouze vrchního nebo spodního koše. Tuto funkci oceníte zejména při mytí sklenic nebo silně znečištěných pánví a hrnců.
Jde o jednodotykový program (AAA), při kterém se nádobí myje při optimální teplotě. Myčka automaticky vyhodnotí, jaká je voda špinavá, a nastaví teplotu s ohledem na množství nádobí. Navíc ovládání myčky se šestým smyslem je velmi jednoduché.
která uvede do chodu myčku, když jdete pryč z domu, například na návštěvu, a chcete, aby po návratu bylo nádobí umyté, vysušené a čisté. V rámci šetření energiemi lze tuto funkci využít i pro mytí v nočních hodinách.
která se uplatní zejména v jedno-nebo dvoučlenných domácnostech, kde je výskyt zašpiněného nádobí vzácnější než v mnohočetných rodinách. Nemusíte čekat, dokud se myčka naplní potřebným množstvím znečištěného nádobí, což je další plus, které přispívá k vašemu komfortu.
Nejčastěji se využívá takzvaný denní program / normal, který myje nádobí při teplotě 60 ° C. Také se můžete setkat s pojmy, jako jsou bio nebo eco program, které využívají při mytí sílu enzymů a pracují při teplotě 50 ° C. Tento program je vhodný na běžně nebo i silně znečištěné nádobí. Rychlý program si zase můžete zvolit, pokud na talířích nezůstaly zaschlé zbytky jídla z předchozího dne či pokud se vám po kuchyni nepovalují připálené hrnce. Na ty, naopak, pomůže takzvaný intenzivní program, který si při teplotě 65 až 70 ° C snadno poradí s připáleninami či zaschlým jídlem. Účinnost mytí určuje kvalitu mytí nádobí a sklenic při zvoleném šetrném programu. S ní úzce souvisí i počet ostřikovacích ramen, které jsou zabudovány v myčce, a také způsob oplachování.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.