O to více potřebují doma zázemí, ve kterém najdou jistotu a stabilitu. Nesmíme přitom zapomenout, že dětská léta ovlivňují chování člověka po celý jeho další život. Pod vyvýšeným lůžkem může být například skříň (třeba v ní však pečlivě udržovat pořádek), pracovní stůl sem však raději nedávejte - postel by měla na takové pracoviště nepříznivý vliv. Ovlivněn tok energie by působil na dítě stísněně, takže by mohlo mít například problémy s učením či úkoly.
Dětský pokoj musí plnit dvě protichůdné funkce současně - je místem na spaní i místem na hry. Je proto důležité vytvořit v ní otevřený prostor, aby se děti měly kde hrát a energie se mohla volně pohybovat. Pokud v pokoji bydlí více sourozenci, zajistěte pro každé dítě jeho koutek - místo, které bude považovat za své vlastní.
Kromě místa na hraní či učení je velmi důležité vytvořit i dostatečně velký úložný prostor a udržovat pokoj v pořádku. Vhodnější je světlý a lehčí nábytek než tmavý a těžký. Podlaha je lepší dřevěná, která podporuje tok energie a zabraňuje stagnaci. Barevnost mohou do dětského pokoje vnést již stěny a nábytek, pozor však, abyste to na začátku nepřehnali. Měli byste totiž počítat i s barevnými doplňky a také s tím, že sem budou postupně přibývat různé pestré hračky. Vždy je proto lepší, když je základ klidnější. V dětském pokoji určitě nebude o možnosti jeho oživení nouze. Pro vytvoření hravé atmosféry stačí použít barvy - barevné mohou být stěny i dveře do místnosti, nábytek, mobilní předměty, hračky ... Děti instinktivně znají typ energie, která je podporuje, proto byste je měli do zařizování zapojit a nechat jim rozhodující slovo při výzdobě a výběru barev.
Důležitou roli v prostoru sehrává postel. Dřevěné postele jsou lepší, protože nezachycují elektromagnetické záření. Patrové nejsou nejvhodnějším řešením - oslabují totiž energetické pole dítěte spícího těsně pod stropem i dítěte, které má nad sebou tíhu dalšího těla. Neméně důležitá je i poloha postele - děti by z ní měli mít výhled na dveře i na okno. Oslabující účinek mohou mít ostré hrany nábytku, nasměrované na ně během spánku. Proto umístěte před nábytek vysoké keřové rostliny nebo postavte na skříňky květináče s táhlými visícími květy.
Obvyklým řešením problému s nedostatkem prostoru je patrová postel, i když ta klasická je z pohledu Feng Shui nevhodná. I zde však existuje způsob, jak rozumně využít výšku místnosti, a přitom nezpůsobuje nevhodné působení na spící dítě. Lepší je, pokud postele nejsou přímo nad sebou, ale jsou vůči sobě pootočeny nebo posunuty.
• rostliny - zvyšují přítomnost zdravé energie v místnosti. Před ostré hrany položte keřovité, na rohy skříněk umístěte visící rostliny
• volně stojící bodové světlo namířené na stěnu - osvětlení tak bude měkčí
• vyvarujte se masivního nábytku, děti by příliš omezoval
• při práci je lepší sedět tváří do místnosti, s výhledem na dveře i na okno
• počítač umístěte co nejdále od postele a zpod lůžka odstraňte kabely, aby se snížilo elektromagnetické záření
• postel umístěte dále od okna - energie pod oknem je příliš aktivní, což může rušit klidný spánek
• tok energie v noci ztlumíte závěsy po celé šířce okna
• zavírejte na noc dveře do pokoje
tak aby si ve věcech mohli udržovat pořádek. I těm větším nezapomeňte občas pomoci s důkladným "hloubkovým" úklidem, při kterém se zbavíte nepoužívaných hraček či oblečení, které už nenosí. A nezapomínejte, čím přirozenější bude prostředí v dětském pokoji, tím uvolněněji se v ní budou děti cítit, budou lépe spát i se chovat.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.