Nový objem prsou je vytvořen prsními implantáty, které se umísťují za prsní žlázy (pokud jsou dostatečně velké), nebo pod prsní svaly (to je nejoblíbenější metoda, protože dotek je pak mnohem přirozenější).
Existuje více možných způsobů implantace: někteří chirurgové dělají řez na hranici pigmentového dvorce, jiní v podpaží nebo v záhybu pod prsem. Lékař je ten, kdo rozhoduje, jaké řešení je pro vás nejvhodnější podle vašeho očekávání, životního stylu a specifické morfologie. Zákrok trvá asi hodinu, provádí se v celkové anestezii a délka hospitalizace je asi 24 hodin. Po operaci je nutné nosit obvaz a speciální podprsenku. Prsa získají definitivní podobu zhruba po dvou měsících. Intenzivní fyzická aktivita, jako například sportování, je možná až po 2 - 3 týdnech.
Implantát
Výběr prsních implantátů, i když podléhá přísným předpisům, nabízí celou škálu možností. Používat se mohou pouze homologované implantáty, nebo ty s označením CE.
Například ve Francii jsou povoleny pouze implantáty plněné fyziologickým sérem kvůli materiálu, který nepoškozuje zdraví. Takové implantáty se dají opakovaně plnit (v případě zákroku v podpaží), nebo v průběhu zákroku (v případě zákroku kolem dvorce). Jsou pokryty silikonem s dekorativním povrchem, z důvodu snížení nebezpečí vzniku tzv. tobolky.
Poznámka: Životnost implantátu je přibližně 10 let. V případě kontrolních mamografických vyšetření se existence implantátu musí rentgenologovi dopředu oznámit. Prsní implantáty neovlivňují výsledek vyšetření, ani nebrání odhalení případného zhoubného nádoru prsu.
Běžný pooperační stav - Mírné bolesti, pocit tvrdých prsou, modřiny a otoky.
Rizika
Efekt "tobolky": i když toto riziko již bylo významně sníženo dokonalejšími prsními implantáty, přesto je vytvoření vláknité membrány kolem implantátu výjimečně možné, což může způsobit deformaci prsu.
Pohyb: výrobní chyba implantátu může způsobit prasknutí silikonové blány, která zhrubne a svraští se. V obou případech se chirurgický zákrok zopakuje.
Hypertrofické jizvy.
Depigmentace jizvy kolem bradavky.
Bolesti způsobené povolením svalu.
Asymetrie prsů, způsobená špatným umístěním implantátů.
Tento druh zákroku se řadí do oblasti konstruktivní a opravné chirurgie. Provádí se tehdy, když se uzná, že hypertrofie omezuje běžné tělesné funkce nebo činnosti. Pak může být zařazen do zákroků, které hradí zdravotní pojišťovny. Zákrok spočívá v odstranění přebytečné mléčné žlázy a kůže, posunutím dvorce do normální polohy a v modelaci mléčné žlázy. Provádí se v celkové anestezii a délka hospitalizace je obvykle 24 až 48 hodin. I když má váš lékař zlaté ruce, tento typ operace se neobejde bez jizvy ve tvaru kotvy. To znamená, že jizvy budou v záhybech pod prsy, odtud svisle až k bradavkám. Kruhovitá jizva kolem dvorce bradavky už díky moderním technikám není pravidlem.
Běžný pooperační stav - mírné bolesti, modřiny, otoky.
Rizika
Povolení nebo zhrubnutí jizev.
Asymetrie.
Opakující se ptóza (v případě výrazných váhových výkyvů).
Korekce ptózy prsou
Operaci podstupují ženy, které ztratily mnoho kilogramů, nebo mají povolenu kožní tkáň z jiných důvodů. Tato úprava poprsí ji nadzvedne a přetvaruje. Podstatou operace je posunutí nízko položených dvorců bradavek do normální polohy, modelace žlázových tkání, odstranění přebytečné kůže ve spodní části prsou a úprava okolní pokožky.
V případě nejčastěji používané metody vznikne svislá jizva pod dvorcem a horizontální v záhybu pod prsem (což se nemusí stát v případě nejmodernějších technik). Tento typ zákroku je často spojen s umístěním implantátu, pokud se žláza v důsledku ptózy zmenšila. Když jsou prsa pokleslá v důsledku vlastní váhy, provádí se současně i redukce prsou.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.