Lifting dolní části obličeje odstraňuje přebytečnou pokožku z podbradku a krku, na úrovni dolní čelisti. Redukuje hluboké vrásky a celá tvář působí po zákroku svěže a mladší.
Lifting horní části obličeje upravuje pokožku na čele a může být spojen se zvednutím padajícího horního víčka, redukcí váčků pod očima, či zvednutím obočí. Rozhodnutí o formě zákroku závisí na tom, jakou úpravu potřebujete, od struktury pokožky a anatomické stavby obličeje.
Lifting obličeje se doporučuje při pokleslých lících, povislé pokožce na krku, dvojité bradě (tehdy se odstraňuje tuk). Pokud má pacientka hodně vrásek, spolu s liftingem bývají doporučeny neinvazivní (neoperační) omlazující zákroky, pro lepší celkový efekt.
Ano. Po liftingu pokožka samozřejmě nadále stárne.
Během liftingu se kůže obličeje vytahuje nahoru nebo při úpravě dolních částí obličeje za uši a odstraňuje se její nadbytek. Rány se zašívají drobnými stehy.
Operace probíhá v celkové anestezii, obvykle trvá 2-3 hodiny, v nemocnici zůstává pacient dva dny.
Po zákroku se obvazy ponechávají do dvou týdnů, následně se odstraňují stehy. V tomto období se doporučuje omezit fyzickou námahu. Po operaci mohou vzniknout otoky a intenzivnější pocit tahu za ušima. Tvář získá normální vzhled po 10 dnech, proces hojení trvá asi jeden měsíc.
Konečný efekt je viditelný po 12 týdnech.
Bolest přetrvává několik dnů po operaci. Obvykle se předepisují léky tlumící bolest a zánět. Několik dní po zákroku bude tvář oteklá, objeví se modřiny. Celkový výsledek nebude hned viditelný právě kvůli otokům, na co vás musí plastický chirurg upozornit ještě před operací.
Jizvy
Řezy se dělají v přirozených záhybech kůže za ušima nebo v oblasti vlasů. Jizva po čase zesvětlá a bude téměř neviditelná.
V závislosti na stavu pokožky, životního stylu a péče o pleť vydrží výsledek od 5 do 8 let.
Při nedodržení rád lékaře, dotýkání se ran, se může objevit infekce, kterou je třeba léčit antibiotiky nebo drenáží. Mohou nastat i problémy lepení ran. Existuje zde i riziko poškození obličejových nervů a při liftingu čela efekt "překvapeného" výrazu tváře, případně problémy se zvedáním obočí.
Vysoký tlak, cukrovka, cévní poruchy, chudokrevnost, záněty kůže a zánět dutin.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.