Letní pobyt na čerstvém vzduchu prospěje všem pokojovým rostlinám. Venku však potřebují mnohem více vody, než kdyby zůstaly uvnitř domu či bytu. Pro usnadnění polévání můžete dát květináče s rostlinami do velké bedýnky s drenážními otvory a zakopat je do záhonu. Každý květináč postavte na misku obrácenou dnem vzhůru a prostor mezi květináčem a bedýnkou vyplňte keramzitem. V polostínu pod stromy nebo keři zůstane substrát stále chladný a déle vlhký.
Co dělat, pokud odjedete na více než 4 dny? Ponořte květináč do vlažné vody a nechte, ať substrát nasákne. Přebytečnou vodu nechte odtéci a rostliny přesuňte na místo mimo přímé slunce.
Plánujete návrat za týden? Vyrobte si náhradu za kapilární rohožku. Starší bavlněnou utěrku na nádobí položte na horní část dřezu a část z ní nechte v napuštěném umyvadle. Látka nasaje tolik vody, kolik budou rostliny potřebovat.
Jedete pryč na 10 dní? Na dlouhodobější zásobení pokojových rostlin použijte minizavlažovač s hliněným hrotem, který po naplnění vodu postupně odvádí vodu ke kořenům.
Jedete na delší dovolenou, která bude trvat přes dva týdny? Tak to si raději na pomoc zavolejte spolehlivé sousedů nebo přátele, kteří květiny zalijí. Případně můžete investovat do elektronického zavlažovacího systému.
Pro velké rostliny si vyrobte vlastní samozavlažovací systém, který jim dodá vodu na dva týdny. Vezměte bavlněný provázek nebo knot. Jeden konec zatižte kamínkem nebo korálkem a spusťte ho do láhve. Druhý konec, bez závaží, zasuňte do půdy. Rostlina bude během vaší nepřítomnosti čerpat vodu z nádoby. Pozor! Dbejte, aby byl provázek napnutý, ať z něj voda nekape mimo nádobu v místě převisu.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.