Zdroj foto: Andrey Sayfutdinov / Shutterstock.com
Nejdříve byste si měli ujasnit, jaký formát fotoknihy chcete. Na výběr máte fotoknihy na výšku nebo na šířku. S rozhodováním vám mohou pomoci fotografie, které budete používat. Máte-li jich více tzv. nastojato, vsaďte na fotoknihu na výšku. V opačném případě zvolte formát na šířku.
Od začátku jste to vy, kdo rozhoduje o tom, jak bude fotokniha vypadat. Jakmile už víte, jaký chcete formát, můžete se rozhodnout, kolik bude mít vaše fotokniha stran. Levné fotoknihy mívají kolem 24 až 48 stran, pokud vám nevadí investovat, můžete se dostat třeba na trojnásobek.
Možná to nevíte, ale při tvorbě fotoknihy můžete vybírat i mezi různými typy papíru. Zatímco někdo dává přednost klasice v podobě lesklých stránek, další se nechá okouzlit matem. Vždy se podívejte ke konkrétnímu výrobci, jaké možnosti vám nabízí. A pokud nevíte, jaká volba bude ta nejlepší, klidně si nechte poradit či doporučit.
Fotoknihu si od začátku do konce můžete vytvořit čistě podle sebe, nebo si tento úkol trochu usnadnit a nechat si pomoci. K tomu slouží šikovný asistent, který vám například pomůže s formátováním fotografií na jednotlivých stránkách a umí toho mnohem více.
Můžete si dát sebevíc záležet s poskládáním fotek vedle sebe, ale výsledek nikdy nebude vypadat dobře, když zvolíte nekvalitní fotografie – a to platí jak pro fotoknihy, tak pro fotokalendáře. Pamatujte, že fotky by měly být ostré, aby na nich vše pěkně vyniklo. Klidně si dejte načas a pečlivě fotky vyberte.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.